Kytary Paco Castillo

Mít španělskou kytaru opravdu ze Španělska zní jako naprostý základ, ale není tomu vždy tak. Mnoho značek se skrývá za španělsky znějícími názvy, což se ovšem nedá říct o rodinné firmě Paco Castillo, která si na nic nehraje.

Kytary „španělky“ této značky opravdu vznikají na Pyrenejském poloostrově, a to konkrétně v půvabném a historicky významném městě Valencia.

Valencia je sama o sobě centrem hudby a výroby kytar. Její kouzlo se odráží v umění, hudbě i hudebních nástrojích zde vyráběných. Kytary Paco Castollo se však dostaly z malebného města dále do světa. A rozhodně právem. Mohou tedy svými tóny rozveselovat nejen rozverné Španěly.  

Firmu založil Jaime Julia Abad, původně ve spolupráci se známou firmou Alhambra, kde zároveň dělal manažera. Po několika neshodách se však z Paco Castillo stala čistě rodinná firma. Své do soudku přidal také příbuzny Luis Julia, který jakožto inženýr promyslel technologii výroby těchto hudebních nástrojů, a Lucas Julia.

Firma byla založena v roce 2010, ale je nutné podotknout, že už předtím měla rodina mnohaleté zkušenosti s výrobou kytar, takže rozhodně nebyli a nejsou v oboru žádní nováčci.

Různé druhy

Firma Paco Castillo produkuje různé druhy španělských kytar – přes klasické, po ty na flamenco, či s cutawayem (výkrojem) a podobně. Uspokojí tedy velkou škálu potřeb zákazníka.

Rozdíl v kytarách je i v rámci jednotlivých druhů (klasické, flamenco, bandura,…). Levnější řada je z o něco horšího materiálu, je například použito laminátové dřevo místo masivu, a také konstrukce nevydává tak plný zvuk, jako je tomu u dražších kousků. Avšak i ty levnější kousky se vyznačují harmonickým tónem, který vzhledem k materiálu a konstrukci působí až neuvěřitelně. Dokonce i výšky zní opravdu výjimečně. U dražších kytar se poté setkáváme s opravdovým mistrovským dílem. Výsledkem tedy je velmi dobrý poměr kvalita/cena.

Navštivte nás v naší prodejně v Brně

Chcete-li svůj talent (nebo třeba nadání svých dětí) rozvíjet, rozhodně s hudebními nástroji Paco Castillo neuděláte krok vedle.

 • 737 285 414
 • podpora@hnbrno.cz
 • Veselá 1, Brno

  HUDEBNÍ NÁSTROJE BRNO
  Veselá 197/1 60200 Brno
  IČO: 02770164
  DIČ: CZ02770164
  Dříve jsme sídlili na Zelném trhu - tam nás už, prosím, nehledejte.
  zapsané v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 82447
 • Po-Pá: 9:00 - 18:00
  So: 9:30 - 12:00
 • facebook