Elektrické kytary Crafter

Historie jedinečných kytar Crafter se začala psát již roku 1972 v suterénu jednoho domu v Koreji. Tam totiž pan HyunKwon začal vyrábět kytary. Nejprve ty akustické, které byly určeny pro místní trh. Hudebníci si je velmi oblíbili pro jejich skvostný zvuk a také pro kvalitní provedení nástroje. Tenkrát ještě tyto jedinečné kousky nenesly název Crafter, ale Sungeum, což v překladu znamená „plný zvuk“. A jménem tyto kytary opravdu neklamaly. Bylo jasné, že HyunKwon může mířit výše a také, že ano. Rozšířil nabídku kytar, takže začal vyrábět akustické a elektroakustické. Byl o ně velký zájem, ale HyunKwon už neměl tolik síly, co v mládí.

K jeho štěstí, i ke štěstí značky, však jablko nepadlo daleko stromu, a také HyunKwonův syn – InJae Park se zajímal o hudbu.

Firmu převzal v roce 1986 a ještě více se zaměřil na expandování do zahraničí. Bylo však jasné, že název Sungeum je pro cizince těžko zapamatovatelný a pochopitelný. A tak po dlouhých rozvahách začal elektrické kytary vyvážet do zahraničí pod názvem Crafter. „Craft“ znamená v překladu „řemeslo“. Tímto názvem tedy poděkoval řemeslníkům, kteří se na výrobě kytar Crafter podílí.

V současné době je výroba rozšířena na mnoho modelů a kytary Crafter můžete v obchodech s hudebními nástroji najít ve 40 zemích světa. Je to obrovský úspěch, kterého by bez velké píle a trpělivosti nešlo dosáhnout.

Elektrické kytary Crafter jsou i dnes vyráběny s důrazem na tradice, a tedy jsou používány tradiční postupy. Pro svou kvalitu, příjemný zvuk i dobré jméno firmy jsou oblíbeny mezi mnoha hudebníky – a to jak profesionálními, tak těmi, co si rádi zahrají jen tak pro radost.

I my nabízíme elektrické kytary značky Crafter. Jejich nespornou výhodou je poměr kvality a ceny. U nás si můžete vybrat z velké nabídky elektrických kytar tu, která vám bude vyhovovat nejvíce. 

 • 737 285 414
 • podpora@hnbrno.cz
 • Veselá 1, Brno

  HUDEBNÍ NÁSTROJE BRNO
  Veselá 197/1 60200 Brno
  IČO: 02770164
  DIČ: CZ02770164
  Dříve jsme sídlili na Zelném trhu - tam nás už, prosím, nehledejte.
  zapsané v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 82447
 • Po-Pá: 9:00 - 18:00
  So: 9:30 - 12:00
 • facebook