Houslař Jan F. Veselý

O houslaři

Jan F. Veselý je uznávaným profesionálním houslařem v ČR ale i v zahraničí, zabývající se výrobou a opravami strunných hudebních nástrojů. V jeho ateliéru vznikají tradičním ručním způsobem nejen housle, violy, violoncella, ale i historické nástroje, jako jsou viola da gamba a viola d’amore. Dalšími hudebními nástroji, kterými se zabývá, jsou romantické kytary.

Veškeré mistrovské hudební nástroje z ateliéru pana Veselého jsou vyráběny postupy a technikami, jako tomu bylo před více než 250 lety. Svou letitou zkušeností se zdokonalil ve vykonávání náročných oprav, které dělá s maximální pečlivostí a precizností. Lakování hudebních nástrojů provádí dle starých léty i praxí ověřených metod. Lihové a olejové laky si vyrábí výhradně sám dle starých italských receptur. Při výrobě používá nejkvalitnější materiály, které skladuje v přísných podmínkách ve svém ateliéru.

Mistrovské nástroje z ateliéru pana Veselého rozeznívají své struny v současnosti v České republice, Americe, Francii, Holandsku, Německu a Austrálii.

Výroba a restaurování historických hudebních nástrojů

Jan F. Veselý je známý pro své umění výroby historických hudebních nástrojů. V jeho dílně vznikli nástroje jako jsou viola da gamba, romantické kytará, anglická violetta,klasická kytaru v šelakovém provedení.

Videa